Vďaka svojmu ľahkému použitiu ide o stále viac populárne netkanou tapetu. Pri výrobe sú použité textilné vlákna a spojiva, pritom 80% z nich je prírodného pôvodu. Výrobný proces vliesové tapety a tieto suroviny dávajú netkanej tapete mimoriadnu rozmerovú stabilitu. Možno ju pripevniť priamo na stenu. Netkanej tapety sa v prípade túžby po zmene ľahko odstraňujú. Vliesové tapety sa lepia na stenu lepidlom a skladajú sa z pásov o šírke 50 cm. Je možné ich nalepiť v každej miestnosti, dokonca v kuchyni. Vytvára istú izolačnú vrstvu a dovoľujú stenám dýchať.

Vliesové tapety sú podobné ako vinylové tapety. Ich výhodou je, že sú predovšetkým stálofarebné a majú dlhú životnosť. Lepenie vliesové tapety je jednoduché, stačí ju len pritlačiť na stenu, ktorú ste vopred natreli lepidlom. To je všetko. Pri lepení vliesové tapety ušetríte čas i materiály. Vliesové tapety si môžete vybrať od popredných výrobcov, ktorí kladú dôraz na moderné technológie, originálne motívy a perfektné spracovanie. viac informácií

Tapeta - Epigraf

Skladom u dodávateľa - expedujeme do 3 dní
39 EUR

Vliesové tapety

Vliesové tapety majú zo spodnej strany netkanou textíliu, vďaka ktorej je tapeta odolnejšie, pevnejšie, nenaťahuje sa a je vysoko trvanlivá. Vďaka vysokej priedušnosti na rozdiel od iných druhov tapiet sa nemusíte báť plesní. Vliesové tapety sú tak vhodné aj pre alergikov. Ďalšou praktickou vlastnosťou je zvýšená tepelná izolácia tapety.

Umiestnenie vliesové tapety

Vliesové tapety sú vďaka svojim skvelým vlastnostiam takmer univerzálne. Možno ich využiť do každej miestnosti okrem kúpeľne. Vliesové tapety možno umiestniť na akýkoľvek povrch múru - sadrokartón, betón, omietku, pôvodné tapety a ďalšie. Vďaka skvelej priľnavosti bude perfektne držať a robiť radosť dlhé roky.

Tapetovanie vliesové tapety

Tapetovanie vlieosových tapiet zvládnete svojpomocne len s použitím lepidla na tapety. V porovnaní s klasickými papierovými tapetami odpadá veľa práce s prokládáním a vlhčením. Jednoducho stačí naniesť lepidlo v tenkej vrstve na stenu a nalepiť pás tapety smerom zhoda nadol. Akékoľvek prípadné nerovnosti a bubliny stačí vytlačiť handričkou do strán. V prípade odstránenia vilesové tapety ide o podobne jednoduchý proces.

Koľko tapety je potrebné kúpiť?

Spočítajte si celkovú plochu pre lepenie vliesové tapety a odčítajte okná a dvere. Výsledné metre štvorcové vynásobte číslom 1,1 (v tomto koeficientu sú započítané 10% straty pri tapetovanie). Presné spočítanie potrebného materiálu vám ušetrí prípadné vyššie náklady za nevyužitú tapetu.