Tapety mora sú vliesové tapety na stenu z vláknitej buničiny. Tá garantuje pevnosť, dlhú životnosť i umývateľnosť. UV ochrana ďalej zaistí stálofarebnosť aj pri priamom vystavenie slnku. Vďaka digitálnej kvalite tlače v rozlíšení 600dpi tapety mora opticky zväčší každý interiér. Ľahko sa lepia na stenu. Tapety mora sa skladajú z pásov o šírke 50 cm, ten stačí len pritlačiť na stenu, ktorú ste vopred natreli lepidlom. To je všetko. Odstránenie je ešte jednoduchšie.

Vliesové tapety sú vhodné na všetky podklady, dokonca na steny s trhlinami v podklade. Vytvára istú izolačnú vrstvu a dovoľujú stenám dýchať. Môžete ich nalepiť v každej miestnosti, dokonca aj v kuchyni. Tapety mora nemusíte aplikovať len na stenu, využiť ich môžete aj na staršie nábytok, okná a ďalšie materiály, ktorým tým vdýchnete nový život. Tapety môžete vyberať od popredných európskych výrobcov, ktorí kladú dôraz na moderné technológie, originálne motívy a perfektné spracovanie. Viac informácií

Tapety mora majú vysokú kvalitu prevedenia

Vliesové tapety mora majú v spodnej časti netkanú textíliu, vďaka ktorej je tapeta odolnejšie, pevnejšie, nenaťahuje sa a je vysoko trvanlivá. U tapety mora sa nemusíte báť plesní, čo umožňuje použitie aj pre alergikov. Ďalšou praktickou vlastnosťou je zvýšená tepelná izolácia tapety.

Tapety mora možné nalepiť na rôzne typy stien

Tapety mora môžete doma aplikovať takmer v akejkoľvek miestnosti, výnimkou je iba kúpeľňa, kam odporúčame kvôli vysokej vlhkosti zvoliť skôr vinylové tapety. Tapety mora môžete aplikovať na akýkoľvek povrch doma, teda sadrokartón, betón a panel, omietku, pôvodné tapety a ďalšie. Majú skvelú priľnavosť, takže budú výborne držať.

Lepenie tapety mora

Lepenie tapety mora zvládnete svojpomocne len s použitím lepidla na tapety. V porovnaní s klasickými papierovými tapetami odpadá veľa práce s prokládáním a vlhčením. Jednoducho stačí naniesť lepidlo v tenkej vrstve na stenu a nalepiť pás o šírke 50 cm smerom zhora nadol. Akékoľvek prípadné nerovnosti a bubliny stačí vytlačiť handričkou do strán. V prípade odstránenia tapety mora ide o podobne jednoduchý proces.

Koľko tapety mora budete potrebovať?

Spočítajte si celkovú plochu na nalepenie tapety mora a odčítajte okná a dvere. Výsledné metre štvorcové násobte číslom 1,1 (v tomto koeficientu sú započítané 10% straty pri tapetovanie). Presné spočítanie potrebného materiálu vám ušetrí prípadné vyššie náklady za nevyužitú tapetu.