Človek sa stále snaží zlepšovať svoje okolie rôznymi podnetmi, ktoré v ňom vyvolávajú pocit spokojnosti, dobrej nálady. A čo sa snažíme neustále zlepšovať?

No pre mňa je to jednoznačne interiér. Či je to len menšími dekoráciami, obrazmi, jednoduchými zmenami dispozície alebo aj farebnou kompozíciou stien. Stále myslím nato, že čo by sa ešte dalo zmeniť, zlepšiť. No ako ale docieliť pocit spokojnosti s interiérom Vášho kráľovstva?

V dnešnej dobe, k tomu vedie mnoho ciest a nám neostáva nič iné, iba si správne vybrať. Mňa v týchto posledných letných dňoch zaujali práve tapety. Možno niektorých z Vás odradia, pretože to osadzovanie, lepenie, nieje pre Vás najideálnejšie a renováciu obývačky chcete mať čím skôr za sebou. No moje skúsenosti hovoria, že finálny efekt po Vašej vynaloženej stojí za všetko.

Ak by som si mala vybrať medzi druhmi tapiet, a medzi materiálmi, tak by som rozhodne vybrala tú drahšiu variantu, ak niečo, tak kvalitne. Najžiadanejšími typmi tapiet sú práve tie, ktoré obsahujú imitáciu napríklad dreva, kameňa alebo tehly, dokážu vyčarovať niečo nadpozemské aj z úplne jednoduchého interiéru bez kúsku vkusu. Aj keď mňa oslovili tapety skôr minimalistického štýlu, v tejto kategórii si každý z Vás nájde niečo podľa svojho vkusu. Ak sa pýtate, že z akých typov tapiet si môžete vybrať, tak Vám to hneď naznačím.

Poznáme vliesové tapety, od značky A.G. Design, ktoré patria k tým cenovo viac prístupným, no keď je už reč o kvalite, tak rozhodne nezaostávajú za inými značkami a ich kvalitou. Je to skvelá voľba k pomere k cene a kvalite. Tieto tapety sa vyrábajú hĺbkotlačom.

Tapety od druhého výrobu Artgeist. Tieto tapety majú nekonečné množstvo výhod, ako sú napríklad :

Vysoká kvalita tlače : Digitálna kvalita tlače v rozlíšení 600dpi - jedná sa o najmodernejšiu technológiu, zabezpečuje to, že vliesové tapety vyplnia a opticky zväčšia Váš interiér. Kto by už len nechcel už len opticky zväčšiť svoj interiér? 

Jednoduchá montáž : tapety sa skladajú z pásov, ktoré sú dané so šírkou 50 cm. 

Sú ekologicky bezpečné : tieto tapety sa môžu osadiť aj do spální, detských izieb, pretože neobsahujú zdraviu škodlivé látky.

Ak by som si mala vybrať, tak by som jednoznačne siahala po tapetách tohto výrobcu. Tento výrobca ponúka nielen tapety ale aj fototapety, tu sa už vzor neopakuje, takže pri lepení musíme byť pozornejší, aby obraz a jeho časti na seba naviazali. Vyrábajú sa tak isto najmodernejšou metódou tlaču.

Oslovii Vás tieto tapety? Rozmýšľali ste už, o dekorovaní pomocou tapiet? Všetko nájdete na glix.cz a glix.sk

Autor: Sydney Sleek

Pôvodný blog nájdete tu:

Tapeta Best of Wood and StoneTapeta - GreyscaleFototapeta - Decorative Stone